4 Şubat 2011 Cuma

İTO ve Spor

Spor sektörü tüm dünyada hızla gelişmekte ve çok ciddi ekonomik boyutlara ulaşmaktadır. Ülkemizde de büyümekte olan bu sektör sosyal ve ekonomik faydalarıyla dikkat çekmektedir.
Eğlence, inşaat, üretim, gıda, teknoloji, turizm, reklam, sağlık, ulaşım ve medya sektörlerini çatısı altında toplama potansiyeli bulunan ve bu sektörlerle eş güdümlü olarak çalışan spor sektörü ekonomimizin önemli unsurlarından birisi olmak yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Ülkemiz spor sektörünün çok büyük bir yüzdesi İstanbul ilimizde faaliyet göstermektedir. Bu dev sektörün şehrimizde yoğunlaşması nedeniyle Odamıza önemli görevler düşmektedir.

Bugüne kadar gerek İTO Meclis Üyeleri ve Yönetim Kurulu olarak, gerek İTO Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı Spor Kulübü Derneği olarak çeşitli sportif faaliyetlere destek vermiş bulunmaktayız. Spor Kulübümüz yüzlerce çocuğa imkan sağlayarak sağlıklı koşullarda spor yapmalarını sağlamıştır. Kısa ve uzun vadeli planlarımız arasında şehrimizdeki sportif organizasyonlara destek vermek bulunmaktadır.

Şehrimiz çok önemli bir sınava hazırlanmaktadır, 2012 Avrupa Spor Başkenti seçilen İstanbul’umuza bu önemli sınavdan yüzünün akıyla çıkabilmesi için İTO olarak destek vermemiz gerekmektedir. Tüm dünyanın gözlerinin şehrimize çevrileceği bu bir yıllık dönemde çeşitli faaliyet ve sponsorluk organizasyonları ile İstanbul’un tanıtımına, ticaret ve ekonomisinin evrensel boyutta geliştirilmesine katkıda bulunmak ulusal bir görevdir.

Önümüzdeki yıllarda İstanbul’da organize edilmesi planlanan Avrupa Futbol Şampiyonası ve hatta Yaz Olimpiyat Oyunlarının şehrimize getirilmesi konularında girişimlerimizi sürdürecek, ilgili kurumlardan maddi ve manevi desteğimizi esirgemeyeceğiz.

Meclis Üyelerimizin sağlıklı spor yapabilmeleri için Spor Kulübümüz tarafından organize edilen veteran futbol faaliyetlerine katılmak üzere tüm Meclis Üyelerimizin başvurularını beklemekteyiz.
Spor Kulübümüze her zaman destek veren tüm Meclis Üyelerimize, Yönetim Kurulumuza ve özellikle faaliyetlerimize bizzat katılan Meclis Başkanımız Sn. İbrahim Çağlar ile Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Dr. Murat Yalçıntaş’a şükranlarımızı sunarız.

Unutmamak gerekir ki, şehrimizde spor sektörünün büyümesi, ticaretin ve ekonominin büyümesi anlamına gelmektedir.