22 Nisan 2011 Cuma

Bu maçın iki galibi var

2010 yılı Nisan ayında Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın nazik davetiyle gerçekleştirmiş olduğumuz Veteran Futbol Takımları gösteri ve dostluk maçının rövanşında, tam bir yıl aradan sonra Mersinli dostlarımızı misafir etmenin mutluluğunu yaşadık.
Son derece samimi bir atmosferde geçen karşılaşma ve iki gün boyunca süren aktiviteler çok değerli dostluklar kurulmasına vesile oldu. Bir kez daha sporun birleştirici özelliğine tanıklık ettik. Çeşitli meslek gruplarından ticaret erbablarının, iki günlüğüne de olsa ticari kimliklerini geri plana itip birer sporcu gibi yer aldıkları aktiviteler birbirinden keyifli anlarla doluydu. Her ne kadar ticari kimlikler geri plana atıldı desek de, bir çok meclis üyesinin birbirleri ile iletişime geçip birlikte iş yapma ve hatta ortaklıklar kurma planlarının konuşulduğunu da belirmekte fayda var. Kazanmış olsak da, benim için maçın sonucu fazla bir önem arz etmiyor, esas amaç spor çatısı altında iki şehrimizin Meclis Üyelerinin ilişkilerini kuvvetlendirmekti... İki gün boyunca yapmış olduğum gözlemler sonucunda, bu amaca fazlasıyla ulaştığımızı rahatlıkla söyleyebilirim. Bu yüzden bence bu maçın iki galibi vardı...

Spor Kulübü Yönetimi olarak son derece önem verdiğimiz bu organizasyona misafir olarak bizleri onurlandıran Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Serdal Kuyucuoğlu, Yönetim Kurrulu Üyeleri Sn. Ayhan Kızıltan, Sn. Uğur Kuzucu, Sn. Ufuk Maya, Sn. Kasım Tanrıöver, Sn. Hakan Sefa Çakır, Meclis Başkanı Sn. Faik Burakgazi, Meclis Başkan Yardımcısı Sn. İsmet Sökün başta olmak üzere tüm Mersinli dostlarımıza teşekkür ederiz.

Uzun yıllar sürecek iş ilişkileri ve dostlukların temellerinin atıldığı bu organizasyona katılarak Spor Kulübümüze destek veren Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Dr. Murat Yalçıntaş’a, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sn. Dursun Topçu’ya, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sn. Mehmet Develioğlu’na, Sn. İsrafil Kuralay’a ve Sn. Murat Sungurlu’ya da teşekkürü bir borç biliriz.

Organizasyonun başarıyla gerçekleşmesinde en önemli rolü üstlenen Başkanlık ve İdari Hizmetler Şubelerimizin yönetimlerini ve çalışanlarını da tebrik etmeyi unutmamamız gerekiyor.

Spor sektörünün şehrimiz ticareti açısından ne kadar önemli olduğunun bilincine her geçen gün daha ayrıntılı olarak hakim olan Meclis Üyelerimizin Spor Kulübümüze verdikleri destek her geçen gün artarak büyüyor.

Daha önceki yazılarımda kullandığım kelimeleri tekrarlayarak konuyu özetlemek istiyorum. Spor barıştır, spor sağlıktır, spor dostluktur, spor kardeşliktir...

22.04.2011'de yayımlanmıştır.