7 Aralık 2012 Cuma

Konuk Yazar : Özgür Mülazımoğlu Ballı

Yrd. Doç.Dr. Özgür Mülazıoğlu Ballı'nın Cimnastik Federasyonu 3.Olağan Genel Kurulu'nda yapmak için hazırladığı konuşma :

Sayın Başkanım,
Sayın Yönetim Kurulu Üyeleri, Sayın Komite Üyeleri, Sayın Cimnastik Camiasının Değerli Üyeleri;

Bu konuşmayı yapma şansının bana verilmiş olması benim için büyük bir onurdur.
Cimnastik sporuyla tanıştığımda 7 yaşındaydım, sene 1982. Kıymetli ailem spora çok önem verdiği için beni salona getirdi ve hocam Hayri bey ile tanıştık. Bu vesileyle Rahmetli Hayri Hocam’ı sevgi, saygı ve özlemle anıyorum.

Tam 30 sene önceydi, Sayın başkanım Atilla Örsel federasyon asbaşkanıydı.1984 yılında federasyon başkanı oldu.

Bu salonda bulunan herkes, Cimnastik sporunun ne kadar meşakkatli olduğunu biliyorsunuz. Bunu sizlere anlatacak değilim. Sporcusundan, antrenörüne, hakeminden, velisine ve yöneticisine kadar herkes pek çok fedakârlık yapar, bu spora katkıda bulunabilmek için. Kamplar, antrenmanlar, yarışmalar, turnuvalarve o bitmeyen magnezyum tozu.

İlkokul 1. Sınıfta çocuk bir cimnastikçiydim, şimdi 37 yaşındayım, öğretim üyesiyim, federasyonda komitelerde görevlerim var, uluslararası 2. Bröveye sahip bir hakemim. 30 senelik cimnastik geçmişimde cimnastik tarihinde ilk defa olimpiyatlarda hakem olarak ülkem adına görev yapma şansına sahip olmuş, cimnastiği hayatımın merkezine koymuş birisiyim. Bu ilk olimpiyat tecrübesini yaşarken cimnastiğin yönetim kademesinden Sayın başkanım Atilla Örsel’in de orada görevli olması, aynı zamanda sporcumuz Göksu Üçtaş ve antrenörümüz Mergül Güler ile, cimnastiğin her kademesinden temsilcimizin bulunmasıayrı bir gururdu.

Tam 30  yıldır cimnastik hayatımın tamamında Sayın Başkanım Atilla Örsel’in katkısı ve payı büyüktür ve taktir edersiniz ki kendisine teşekkür etmek, kolay ve basit değildir.
55 senelik Cimnastik federasyonunun 30 yılına damgasını vurmuş,  özel hayatından, sağlığından ödünler vererek bugüne kadar görevini başarıyla sürdürmüş bir idealisttir. Aynı zamanda 1993 yılından bugüne kadar tam 19 yıldır Avrupa ve dünya federasyonlarının yönetim kurulu üyeliği ve as başkanlığı olmak üzere, ilaveten çeşitli komisyonlarda üstlendiği görevleri başarı ile yürütmüş değerli bir Cimnastik sevdalısıdır.

Sayın başkanım, Atilla Örsel bizlere hedeflerimizin sadece Türkiye değil, yurt dışı ve Uluslararası alanda başarılı olmamız gerektiğini göstermiş ve devamlı telkin etmiştir. Cimnastik camiasının hak ettiği başarıyı yakalamaya yakınlaştığı günlerde başkanımın aktif başkanlık hayatını sonlandırıyor olmasına, ömrümü onun yönetimi altında geçirdiğim zamanların adına; çocukluğum, gençliğim ve hayatımın bu dönemi adına üzülüyor ve şükranlarımı sunuyorum.

Yıpranmadan, taviz vermeden, haksızlık yapmadan, her bir sporcuyu evladı gibi görerek, onu severek, burs vererek, üniversiteye gitmesini teşvik ederek, sporculuğundan itibaren camiadan kopmamış herkese öğrenciliğinde, günlük hayatında, kariyer planlamasında yardımını esirgemeyen Başkanıma, kendi adıma ve tüm arkadaşlarım adına minnettarlığımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Sayın Başkanım,
Cimnastik camiası var olduğu müddetçe iyi anılacak bir isimle başkanlık görevinizi bırakıyorsunuz. Dünya çapında daha farklıyöneticilik görevleriyle bize yol göstereceğinize eminim. Biz sporcularınız, antrenörleriniz, hakemleriniz ve çalışma arkadaşlarınız olarak emeğinizi ve sizi asla unutmayacağız.

Size bir telefonunuz kadar yakın olduğumuzu sizin de unutmayacağınızı düşünerek yeniden teşekkür eder, geri kalan yaşantınızda mutluluklar diler, saygılarımı sunarım.