13 Mayıs 2014 Salı

Avrupa'daki Türkler

Uluslararası organizasyonlarda yeralmak çok ciddi bir lobi çalışması, emek ve adanmışlık gerektirir. Yıllar boyu süreklilik, çok çalışma, bıkıp usanmadan kendini anlatma, varlık gösterme ve ülkeni nihayetinde bir Uluslararası Spor organizasyonunda temsil etme hakkı kazanma üstelik de bunu seçimle elde etme benim için hayatımdaki en büyük başarılardan birisidir.

Avrupa Cimnastik Birliği'nde önce Yönetim Kurulu üyesi sonra da As-Başkan olarak görev yapmam uluslararası spor dünyasına adım atmamı sağladı. Bu bağlamda ülkeme en çok burada hizmet ettiğime inanıyorum. Ülkemi en iyi şekilde temsil etmek için elimden geleni yaptım. Benim  açtığım yoldan devam eden sevgili çalışma arkadaşlarım Prof. Dr. Metin Sayın ve Prof. Dr. Seyhan Hasırcı da UEG'ye büyük hizmetler vermiş iki Türk spor adamıdır.

Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için elimizden geleni yaptık ve bunu başardığımıza da inanıyorum. Bir dönem Avrupa Cimnastiğinin tepe noktasında olan 3 Türk'ü birarada gösteren bu fotoğraf da o günlerin güzel bir anısı olarak arşivimizde en kıymetli yerlerden birine sahiptir.

UEG